Nie ciągnij psa za ogon


By Beata - Posted on 31 sierpień 2009

Tutaj dowiesz się jak bezpiecznie zachowywać się w zabawie i kontakcie z psem.

Nie przechodź nad śpiącym psem

Przechodzenie nad psem, który śpi może być niebezpieczne. Pies może obudzić się i przestraszyć, a to może spowodować, że będzie zdenerwowany. Zdenerwowany pies zachowuje się zupełnie inaczej niż wtedy, gdy jest spokojny. Wtedy nawet twój domowy pies może Cię zaatakować.

Nie wolno przechodzić nad śpiącym psem

Przejdź do naszych kolorowanek, wydrukuj i pokoloruj obrazek, który będzie Ci przypominał, że nie wolno przechodzić nad psem, który śpi.

Zapytaj, czy możesz pogłaskać psa

Nigdy nie wiesz, czy pies, który idzie z właścicielem lubi, gdy obca osoba go głaszcze. Poza tym pies może być chory, albo przestraszony. Wtedy może być zdenerwowany, a to oznacza, że nawet jego właściciel nie jest pewny, jak zachowa się jego pies. Kiedy właściciel pozwala pogłaskać swojego psa, ale widzisz, że pies kuli się, robi krok do tyłu, oznacza to, że boi się dotyku obcej osoby. Wtedy może być zdenerwowany, a kiedy pies jest zdenerwowany, nie wiemy jak się zachowa i to może być niebezpieczne.

Pytaj, czy możesz pogłaskać psa

Przejdź do naszych kolorowanek, wydrukuj i pokoloruj obrazek, który będzie Ci przypominał, że zawsze należy pytać, czy można pogłaskać psa.